Avropa Liqası: “Milan” və “Arsenal” qələbə qazandı

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçirilib. Avropa Liqası Qrup mərhələsi I tur 22 oktyabr A qrupu “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Roma” (İtaliya) - 1:2 MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya) -...

Avropa Liqası: “Milan” və “Arsenal” qələbə qazandı

Bu gün UEFA Avropa Liqasının qrup mərhələsində ilk turun oyunları keçirilib.

Avropa Liqası

Qrup mərhələsi I tur 22 oktyabr

A qrupu “Yanq Boyz” (İsveçrə) – “Roma” (İtaliya) - 1:2 MOİK (Sofiya, Bolqarıstan) – ÇFR (Rumıniya) - 0:2

Xal durumu: “Roma” - 3, ÇFR - 3, “Yanq Boyz” - 0, MOİK - 0

B qrupu “Dandolk” (İrlandiya) – “Molde” (Norveç) - 1:2 “Rapid” (Vyana, Avstriya) – “Arsenal” (İngiltərə) - 1:2

Xal durumu: Molde - 3, “Arsenal” - 3, “Dandolk” - 0, “Rapid” - 0

C qrupu “Bayer” (Leverkuzen Almaniya) – “Nitsa” (Fransa) - 6:2 “Hapoel” (Beer-Şeva, İsrail) – “Slaviya” (Praqa, Çexiya) - 3:1

Xal durumu: "Bayer" - 3, "Hapoel" - 3, "Nitsa" - 0, "Slaviya" - 0

D qrupu “Standard" (Lyej, Belçika) – “Reyncers” (Şotlandiya) - 0:2 “Lex” (Polşa) – “Benfika” (Portuqaliya) - 2:4

Xal durumu: “Reyncers” - 3, “Benfika” - 3, “Standard” - 0, “Lex” - 0

E qrupu PSV (Niderland) - "Qranada" (İspaniya) - 1:2 PAOK (Yunanıstan) - "Omoniya" (Kipr) - 1:1

Xal durumu: "Qranada" - 3, PAOK - 1, "Omoniya" -1

F qrupu “Napoli" (İtaliya) – “AZ” (Alkmaar, Niderland) - 0:1 “Riyeka" (Xotvatiya) – “Real Sosyedad” (İspaniya) - 0:1

Xal durumu: “AZ” - 3 xal, “Real Sosyedad” - 3, “Napoli” - 0, “Riyeka” - 0.

G qrupu “Braqa” (Portuqaliya) - AEK (Afina, Yunanıstan) - 3:0 “Lester” (İngiltərə) – “Zarya” (Ukrayna) - 3:0

H qrupu “Seltik" (Şotlandiya) – “Milan” (İtaliya) - 1:3 “Sparta" (Praqa, Çexiya) – “Lill” (Fransa) - 1:4

I qrupu "Vilyarreal" (İspaniya) - "Sivasspor" (Türkiyə) - 5:3 "Makkabi" (Təl-Əviv, İsrail) - "Qarabağ" (AZƏRBAYCAN) - 1:0

J qrupu "Tottenhem" (İngiltərə) - LASK (Avstriya) - 3:0 "Lüdoqorets" (Bolqarıstan) - "Antverpen" (Belçika) - 1:2

K qrupu "Dinamo" (Zaqreb, Xorvatiya) - "Feyenoord" (Niderland) - 0:0 "Volfsberq" (Avstriya) – MOİK (Moskva, Rusiya) - 1:1

L qrupu  "Hoffenhaym" (Almaniya) - "Srvena Zvezda" (Serbiya) - 2:0 "Slovan" (Liberets, Çexiya) - "Gent" (Belçika) - 1:0